niedziela, 17 marca 2013

Toaletowe aplikacje


Pozostając w klimatach poprzedniego posta dziś o aplikacjach, które mogą się przydać podczas korzystania z publicznych toalet. Niektórym pewnie wyda się to dziwne, zresztą sama byłam troszkę zaskoczona, kiedy przez przypadek odkryłam je w sklepie z aplikacjami Google Play…Obiecuję, że to ostatnia notka o takich treściach...przynajmniej na razie ;).

Zacznę od standardowej aplikacji pomagającej w razie nagłej potrzeby znaleźć toaletę tam gdzie akurat się znajdujemy. Toaleta tutaj [여긴화장실] pokaże nam wszystko na mapie ;) Aplikacja ma ten minus, że nie jest wszechwiedząca i nie ma na tyle rozbudowanej bazy danych, żeby wyszukała toalety np. w PL.

Wspominałyśmy już o tzw. etiquette bell urządzeniach emitujących dźwięki szumiącej wody dla osób wstydzących załatwiać się w toaletach publicznych. Okazało się, że taki etiquette bell możemy mieć już zawsze przy sobie. Powstały aplikacje spełniające to zadanie a dodatkowo każda posiada inne gadżety mające urozmaicić nam czas spędzony w toalecie XD.

Ttongkkojjang-ui etiquette bell [똥꼬짱의 에티켓벨] jest chyba najfajniejsza ze wszystkich. Możliwy wybór pośród przeróżnych dźwięków: wodospadu, spłukiwanej wody, suszarki do rąk, rozwijanego papieru toaletowego, kaszlu, stukających obcasów, wody z kranu oraz … odgłos puszczanego bąka i odgłos wypróżniania się. Posiada regulator głośności a do tego w międzyczasie pokolorujemy sobie rysunki. 
Ttongkkojjang-ui etiquette bell 
Odgłosów do wyboru do koloru
Kolorowanka ^^

Wspomniany w nazwie Ttongkkojjang jest stróżem prawa i porządku w toalecie oraz bohaterem m.in.  różnych filmików „edukacyjnych” jak np. ten na yt pokazujący specjalny „taniec zapobiegający zatwardzeniom” czy webtoonów, gdzie walczy z groźnymi odchodami i bakteriami (tak tak - Koreańczycy już tak mają ;).Toilet timer [화장실 타이머] oprócz standardowej funkcji „zagłuszacza” pilnuje, żebyśmy nie siedzieli za długo na kibelku oraz umila nam ten czas cytatami znanych osób takich jak Picasso, Cervantes, Pitagoras itd. Nie wiem czy wymienionych panów ucieszyłby fakt, iż ich „złote myśli” czytane są właśnie w takim miejscu XD.
timer
etiquette bell
złote myśli

Z Hello Toilet nie musimy się już stresować, że obok jest ktoś inny w toalecie. Aplikacja wydająca różne dźwięki od odgłosów spływającej wody po odgłos stukającego dzięcioła. Ba! jest nawet przycisk SOS w razie nagłego wypadku ;)
Hello Toilet
W Google Play do ściągnięcia jest również aplikacja [변비해결종결자] ze wskazówkami jak poradzić sobie raz na zawsze z zatwardzeniami, a w niej: co jeść, czego nie jeść, masaż, ćwiczenia oraz herbatki ziołowe pomagające w walce z „problemem” XD.

Na zakończenie prosta aplikacja (timer i dźwięk spłukiwanej wody) p.t. Ratuj mój tyłek [Save my ass] co prawda niekoreańska ale za to o jakże chwytliwej nazwie XD


W sumie co tu się dziwić, na świecie wymyślono już chyba aplikacje odpowiednie na każdą życiową okoliczność.


Pozdrawiam,
K.^^

2 komentarze: